هنگامی که یک درب ورودی جدید را برای خانه خود انتخاب می کنید، اقدام بعدی انتخاب دستگیره درب مورد نظر است. برای انتخاب دستگیره شما باید زمان زیادی بگذارید تا مطمئن شوید که آیا آن ها با درب جدید و زیبایی منزل شما مطابقت دارند یا خیر. با این حال، همچنین مهم است که چه جنسی از دستگیره در دراز مدت برای خانه شما مناسب خواهد بود. در حالی که دستگیره ها را می‌توان از مواد مختلفی مانند برنج، مس و آلومینیوم ساخت، بسیاری استدلال می‌کنند که بهترین گزینه فلز است. دستگیره های درب فلزی به دلیل دوام و ظاهر لوکس آن بهترین گزینه برای درب های شما می باشند که باعث افزایش کیفیت می شود. قفل و دستگیره درب فلزی المان برای درب های حیاط، درب سرویس بهداشتی و درب های حمام که در معرض تماس طولانی تر با آب و هوای مرطوب هستند می تواند گزینه بسیار مناسب باشد.پس از انتخاب درب ورودی برای خانه خود، قدم بعدی که باید بردارید این است که چه نوع دستگیره ای برای درب خود می خواهید. همچنین باید در نظر بگیرید که چه متریالی در دراز مدت کاربرد بسیاری خواهد داشت. اگر هنوز نیاز به خرید دستگیره برای درب ورودی خود دارید، در ادامه تنها چند دلیل وجود دارد که باید به دنبال دستگیره درب فلزی باشید.

آیا دستگیره درب فلزی در شرایط آب و هوایی بادوام می باشد؟

این دستگیره ها قوی می باشند، به همین دلیل در بسیاری از کاربردهای خانگی و صنعتی استفاده می شود. این دستگیره ها قادر به مقاومت در برابر عناصر مختلفی می باشند و ظاهر خود را برای مدت ها حفظ خواهد کرد. در واقع، دستگیره درب فلزی رطوبت را به خوبی تحمل می کند، به همین دلیل است که معمولا به عنوان دستگیره درب سرویس بهداشتی استفاده می شود. این بدان معنی است که حتی اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید، دیگر نگران زنگ زدن دستگیره درب بیرونی خود در طول زمان نخواهید بود. 

دستگیره درب فلزی بهداشتی می باشند

دستگیره درب فلزی نه تنها بادوام است، بلکه از لحاظ بهداشتی می تواند برای درب سرویس و حمام مناسب باشد زیرا فلز یک ماده غیر متخلخل است، به این معنی که چسبیدن کثیفی و باکتری ها به آن دشوارتر است، به همین دلیل از این دستگیره ها معمولا به عنوان دستگیره درب سرویس بهداشتی استفاده می شود.
با این حال، اگر دستگیره دربی را می خواهید که ماندگاری طولانی داشته باشد و تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری باشد، باید دستگیره درب فلزی را برای خانه خود در نظر بگیرید.

چرا دستگیره های فلزی زیبا و لوکس می باشند؟

اکثر مردم موافق هستند که دسته های درب فلزی زیبا به نظر می رسند. زیرا آنها ظاهر روشن و براقی را ارائه می دهند. انواع دیگر دستگیره ها اغلب ظاهری کدر یا مات و در نتیجه زیبایی کمتری دارند ولی این دستگیره ها ظاهر درخشان و براقشان ، سطح زیبایی شناسی بالاتری را ارائه می دهند. همچنین برای زیبا تر شدن فضای آشپزخانه خود می توانید از دستگیره فلزی کابینت استفاده نمایید.

آیا دستگیره فلزی غیر مغناطیسی می باشد؟

این دستگیره ها غیر مغناطیسی می باشند این مورد چرا مهم می باشد به این دلیل که اگر دستگیره ها مغناطیسی باشند ممکن است اجسام مغناطیسی دیگر را جذب کنند. از طرف دیگر، دستگیره های مغناطیسی ممکن است به برخی از وسایل الکترونیکی برقی آسیب برساند. شما می توانید برای کابینت های خود از دستگیره فلزی کابینت استفاده نمایید این دستگیره ها غیر مغناطیسی می باشند بنابراین این مشکلات را ایجاد نمی کنند.

قیمت دستگیره درب فلزی

در حالی که این دستگیره ها گران نیستند، اما قیمت آنها بیشتر از دستگیره های ساخته شده از مواد دیگر است. خرید دستگیره درب فلزی ممکن است برای شما به صرفه نباشد اما از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار است.

وزن قفل و دستگیره های فلزی درب چقدر می باشد؟

وزن یک نقطه ضعف برای قفل و دستگیره های درب فلزی می باشد. این دستگیره ها معمولاً وزن بیشتری نسبت به دستگیره های دیگر دارند. آنها متراکم تر و سنگین تر از سایر مواد دیگر می باشند، مدت زمان ساخت دستگیره درب فلزی بیشتر است بنابراین معمولاً وزن بیشتری دارند. اگر وزن نگران کننده است، می توانید دستگیره های درب چوبی و دستگیره های درب سربی را انتخاب نمایید.

نتیجه

دستگیره درب فلزی بدون شک محبوب می باشد و به دلیل که آنها در برابر خوردگی مقاوم ، غیر مغناطیسی و زیبا می باشند. با این اوصاف، این دستگیره ها معمولاً قیمت و وزن بیشتری نسبت به انواع دیگر دستگیره ها دارند.