دستگیره درب سوئیچی یکی از انواع دستگیره های درب می باشد که برای باز و بسته کردن درب ها نیاز به کلید دارد. یا به عبارت دیگر می توان گفت که این دستگیره برای درب هایی استفاده می شود که برای باز و بسته کردن آن ها نیاز به یک کلید دارند. از این دستگیره ها در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و درب های داخلی مورد استفاده می شوند. گروه صنعتی المان تولیدکننده انواع دستگیره درب سوئیچی می باشد.

 


آیا نصب دستگیره های درب سوئیچی نیاز به تخصص خاصی دارد؟

نصب این دستگیره ها به عنوان دسته ای از یراق آلات ساختمان نیاز به تخصص خاصی ندارد، اما برای نصب آن باید به نکات زیر توجه نمود:

1. انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگیره سوئیچی

برای نصب دستگیره های سوئیچی، باید مکان مناسبی برای قرار دادن آن انتخاب کرد. این مکان باید به گونه ای باشد که کاربران بتوانند به راحتی به دکمه دستگیره دسترسی داشته باشند و همچنین دستگیره در معرض آب، باران و نور مستقیم خورشید نباشد.

2. دقت در نصب مناسب دستگیره های سوئیچی

برای نصب دستگیره درب سوئیچی، باید به دقت دستورالعمل نصب آن را مطالعه کرد و به مواردی مانند نوع درب، نوع دستگیره زوایای مختلف محل نصب توجه کرد. برای اطلاع از نحوه نصب می توانید به صفحه نصب دستگیره درب مراجعه نمایید.
در کل، نصب دستگیره درب سوئیچی به تخصص خاصی نیاز ندارد، اما برای نصب درست و بهینه آن، باید به مواردی که گفته شد توجه کنید و در صورت لزوم، با یک تکنسین مشورت نمایید.

مزایا و معایب دستگیره درب سوئیچی

این دستگیره ها هم هماند تمامی دستگیره های درب شامل معایب و مزایایی می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
مزایا:

سادگی و سرعت عملکرد بالا: این دستگیره به دلیل سادگی و آسانی استفاده، برای افرادی که نیاز به دستگیره ای ساده و سریع دارند، مناسب است.
طراحی زیبا و شیک: دستگیره درب سوئیچی با طراحی زیبا، جذابیت خاصی به دکوراسیون داخلی می بخشد و به زیبایی و شیکی درب کمک کند. همچنین برای لوکس تر شدن فضای داخل خود می توانید از سایر دستگیره های درب المان در صفحه قفل و دستگیره لوکس بازدید نمایید.

معایب:
قابلیت خرابی: دستگیره درب سوئیچی با وجود سادگی در عملکرد، به دلیل وجود قطعات الکترونیکی، قابلیت خرابی بیشتری نسبت به دستگیره های سنتی دارد.
هزینه بالا: دستیگره در سوئیچی نسبت به دستگیره های سنتی هزینه بیشتری دارد و برای نصب آن، باید هزینه بیشتری پرداخت شود.
قیمت دستگیره درب سوئیچی بسته به نوع، طراحی و برند آن می تواند متفاوت باشد به عنوان مثال دستگیره رزت سوئیچی هزینه بالاتری نسبت به دستگیره پلاک سوئیچی دارد.