درباره دستگیره درب سربی چه چیزهایی باید بدانید؟

در زندگی روزمره، دستگیره قطعه بسیار رایجی است که عمدتاً برای درب، پنجره و کابینت استفاده می شود. در بازار مصالح ساختمانی، دستگیره هایی از مواد و آلیاژ های مختلف از جمله برنج، آلومینیوم، استیل و آلیاژ سرب ساخته شده اند. هر یک از دستگیره ها دارای ویژگی های مختلفی می باشند، بنابراین ما می توانیم آن ها را با توجه به نیازهای خاص انتخاب کنیم. دستگیره درب سربی یکی از آن دستگیره هایی می باشد که می خواهیم به آن بپردازیم.
امروزه دستگیرهای درب سربی به دلیل دوام و استحکام در اماکن تجاری و خانگی دارای کاربردهای فراوانی می باشند. این دستگیره ها مزایای قابل توجهی مانند مقاومت در برابر سایش، پایداری و استحکام دارند. به طور کلی، دستگیره درب سربی و دستگیره سربی کابینت را می توان برای چندین دهه بدون تعمیر و نگهداری منظم نسبت به سایر دستگیره های ساخته شده از مواد مختلف مانند پلاستیک استفاده کرد. بافت سطحی دستگیره درب سربی شفاف و صاف است که کاملا با هر ساختاری تناسب دارد و پوششی بادوام و جذاب ایجاد می کند. دستگیره های درب سربی المان در برابر خوردگی و ضربه مقاوم بوده و برای استفاده در فضای باز مناسب می باشند.

 مزایا و ویژگی های اصلی دستگیره های سربی 

دستگیره های سربی را می توانیم با یراق آلات ساختمان و وسایل خانه به راحتی ست نماییم. این دستگیره ها شامل مزایا و ویژگی های می باشند که در ادامه به آن ها می پردازیم. 
1. بادوام: دسته سربی بادوام است و تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرد. دستگیره های سربی برای درب ها اغلب از آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی و مقاوم در برابر آب و هوا ساخته می شوند.
2. سبک و انعطاف پذیر: خواص سرب نشان می دهد که می توان آن را به راحتی شکل داد. برای فرآیندهای پردازش فلزات صنعتی از جمله آهنگری، اکستروژن و ریخته گری مناسب است. سرب دارای درجه بالایی از انعطاف پذیری و پتانسیل نامحدود است.
3. قدرت خوب: سرب به دلیل استحکام خوب می تواند الزامات عملکرد مورد نیاز صنعت ساختمان را برآورده کند. دسته سربی باکیفیت به اندازه فولاد، قوی است، اما سبک تر می باشد.
4. ضد خوردگی: یک فیلم اکسید سرب متراکم و قوی به راحتی روی سطح دستگیره تشکیل می شود که از سرب در برابر خوردگی محافظت می کند.
5. قابل بازیافت: تقریباً تمام فلزات مورد استفاده در تولید دستگیره های سربی بازیافت می شوند.
6. راندمان حرارتی: سرب رنگ نشده به دلیل خاصیت عایق حرارتی، انتقال دمای بالا را کاهش می دهد. پیکربندی دستگیره درب سربی در خانه به کاهش هزینه کمک می کند. سرب یک فلز غیر قابل احتراق در نظر گرفته می شود، بنابراین محصولات سربی از جمله دسته های سربی برس خورده در برابر آتش ایمن هستند.

کجا از دستگیره درب سربی استفاده کنیم؟

دستگیره سربی مزایای بسیار زیادی دارند که در پاراگراف بالا به ان اشاره کردیم، در خانه یا محیط های اداری دستگیره های سربی می توانند به شما در ارتقا یا تعویض دستگیره های درب سرویس بهداشتی، دستگیره کابینت آشپزخانه و دستگیره کمد دیواری کمک کنند. دستگیره های درب سربی می توانند جلوه جدیدی به فضای شما ببخشند. قبل از تعویض دسته باید نوع دستگیره های سربی مانند دستگیره های مستقیم سربی، دستگیره های خم شده سربی و دسته سربی نوع C را بررسی کنید این دستگیره ها به صورت یک تکه و دو تکه در بازار به فروش می رسد. علاوه بر این، محل سوراخ های پیچ روی درب یا کابینت نیز باید در نظر گرفته شود. دستگیره های سربی به دلیل ایمنی که دارند به یک انتخاب محبوب برای درب های کشویی تبدیل شده اند. پس برای خرید دستگیره درب سربی دیگر نگران نباشید تیم گروه صنعتی المان می تواند در این زمینه به شما کمک کند.