انتخاب آلیاژ و جنس مناسب برای دستگیره درب کابینت یک تصمیم مهم است. دستگیره کابینت می تواند یکی از ویژگی های بارز آشپزخانه باشد، و مهم است که نه تنها عالی به نظر برسد، بلکه بادوام و کاربردی باشد. یکی از موادی که برای دستگیره های کابینت مورد استفاده قرار می گیرد آلیاژ زاماک است. زاماک بسیار محکم و بادوام می باشد که اغلب برای دستگیره های درب کابینت آشپزخانه، جاکفشی، کمد دیواری، حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود. خرید و نصب دستگیره درب کابینت زاماک المان می تواند یک انتخاب عالی برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باشد. پس با ما همراه باشید تا در ادامه در باره این دستگیره ها بیشتر بدانیم. زاماک چیست؟

زاماک یک آلیاژ روی است که به دلیل استحکام و دوام اغلب برای دستگیره کابینت استفاده می شود. از روی، آلومینیوم، منیزیم و مس تشکیل شده است. ترکیب دقیق بسته به آلیاژ خاص می تواند متفاوت باشد، اما به طور معمول زاماک حاوی حدود 4٪ آلومینیوم، 1٪ مس و مقادیر کمی منیزیم می باشد.

مزایای استفاده از دستگیره درب کابینت زاماک چیست؟

یکی از مزایای کلیدی استفاده از دستگیره درب کابینت زاماک، دوام و استحکام آن می باشد. زاماک در برابر خوردگی و سایش مقاوم است و آن را به گزینه ای عملی برای مکان های پرکاربرد مانند آشپزخانه و حمام تبدیل می کند. علاوه بر این، Zamak از نظر طراحی همه کاره می باشد و طیف وسیعی از سبک ها را امکان پذیر می کند. در نهایت، آین آلیاژ یک ماده مقرون به صرفه در مقایسه با سایر مواد مانند آلومینیوم و برنج است.

مقایسه دستگیره های درب زاماک در مقابل سایر آلیاژها

در مقایسه با سایر آلیاژ های دستگیره کابینت، زاماک دارای چندین مزیت است. به عنوان مثال، سرب یک ماده محبوب برای دستگیره های کابینت می باشد، اما اغلب گران تر از Zamak است. برنج نیز یک ماده رایج است، اما به نگهداری بیشتری نیاز دارد و می تواند در طول زمان کدر شود. آلومینیوم یک گزینه دیگر است، اما به اندازه زاماک قوی نیست.

مزایای تولید دستگیره کابینت با آلیاژ زاماک

از مزایای تولید دستگیره کابینت با آلیاژ زاماک، این است که بدلیل داشتن چگالی بالا، هنگام پرداخت کاری و پولیش کاری و گیلانس زدن دستگیره کابینت، عملیات پرداختکاری تمیزتری نسبت به دستگیره کابینت تولید شده با آلیاژ آلومینیوم‌ را خواهیم‌ داشت.
اصولا هرچه چگالی مواد اولیه بالاتر باشد، دستگیره کابینت تولید شده پرداختکاری ظریف تری را خواهند داشت، و بالطبع فرایند آبکاری زیباتر و تمیزتری بر روی دستگیره کابینت خواهیم داشت.
برای درک‌بهتر این مطلب، مثالی را بیان خواهیم نمود:
بعنوان مثال، دستگیره کابینتی را با سایز ۱۶۰ میلی متر و با طراحی ساده و عرض و طول و قطر استاندارد،چنانچه با آلیاژ زاماک تولید نماییم، وزنی حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ گرم خواهد داشت.
در‌مقابل تولید دستگیره کابینت با آلیاژ زاماک، دستگیره کابینت با آلیاژ آلومینیوم قرار دارد.

آلیاژ زاماک، دارای چگالی بسیار سنگینی در مقایسه با آلیاژ آلومینیوم می باشد. چگالی ای حدود ۲/۷ برابر سنگین از آلیاژ آلومینیوم. 

برای اطلاعات بیشتر درباره دستگیر درب کابینت آلومینیوم می توانید به صفحه مورد نظر کلیک کنید

نحوه مراقبت از دستگیره زاماک کابینت

نگهداری صحیح، کلید تضمین طول عمر دستگیره کابینت زاماک می باشد. برای مراقبت از زاماک، تمیز کردن و جلا دادن آن به طور منظم مهم است. استفاده از مواد شیمیایی قوی یا مواد ساینده برای تمیز کردن این دستگیره می تواند به بافت آن آسیب وارد کند با استفاده از پارچه های نرم می توانید این دستگیره ها را تمیز نمایید.

نتیجه

در نتیجه، Zamak یک ماده همه کاره و کاربردی برای دستگیره کابینت است. استحکام و دوام آن آن را به گزینه ای عالی برای مناطق پرکاربرد تبدیل می کند و تطبیق پذیری آن در طراحی طیف وسیعی از سبک ها را امکان پذیر می کند. در مقایسه با سایر مواد، قیمت دستگیره درب زاماک مقرون به صرفه می باشد و نگهداری آن آسان است. اگر می خواهید دستگیره های کابینت دسته دوم خود تعویض نمایید دستگیره درب کابینت زاماک بهترین گزینه می باشد.

ما به تازگی طیف گسترده ای از دستگیره های درب کابینت زاماک را به مجموعه خود اضافه کرده ایم و نمی توانیم بیشتر از این هیجان زده باشیم که آنها را با شما به اشتراک بگذاریم! زاماک ماده ای همه کاره و بادوام است که برای انواع پروژه های دکوراسیون منزل مناسب است. از دستگیره های کابینت زاماک زیبا گرفته تا پایه های درب و لولای درب های زاماک کاربردی، محصولات جدید ما مطمئناً سبک و عملکرد خانه شما را ارتقا می دهند. گروه صنعتی قفل و دستگیره المان می تواند پلی برای رسیدن شما به آرزوهایتان باشد.