قفل کابینت محصولی می باشد که برای محکم کردن کابینت ها، کشوها و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به محتویات آنها استفاده می شود. این قفل ها در سبک ها و طرح های مختلفی مطابق با نیازها و جنس هر کابینت مانند قفل کابینت فلزی، چوبی، کابینت یک دری، کابینت 2 دری، یک کشو یا کابینت 3 کشو عرضه می شوند که هر کدام برای کاربردهای مختلف مناسب هستند. قیمت قفل های کابینت با توجه به نوع کابردشان متفاوت می باشند برای خرید این نوع قفل ها می توانید به سایت المان مراجعه نمایید.

انواع قفل های کابینت کدام اند؟

قفل بادامک کلیددار: یکی از محبوب ترین و رایج ترین قفل های درب کابینت، قفل بادامکی کلیددار است که از یک مهره، بادامک کلیددار یا نوار زبانه و از یک پایه استوانه ای تشکیل شده است که دارای سوراخ کلید و یک قطعه فلزی معروف به بادامک است که به صورت عمود بر انتهای پایه قرار می گیرد. هنگامی که کلید داخل سوراخ کلید قرار می گیرد و می چرخد، بادامک را بالا یا پایین می کند تا روی صفحه ضربه ای که به چارچوب در وصل شده است سوار شود و با چرخاندن کلید در موقعیت خود قفل می شود. این قفل ها با قیمتی مناسب در بازار ارائه شده است. قفل بادامک معمولاً برای محکم کردن یک کابینت استفاده می شود.
قفل Deadbolt: قفل های Deadbolt مشابه قفل های بادامکی هستند این قفل ها در کشو ها و درب های کابینت تکی نصب می شوند. مکانیسم قفل حول استوانه ای می چرخد که مستقیماً از درب شما می گذرد و یک سوراخ کلید در بیرون دارد. صفحه ضربه ای که در قاب درب نصب شده است، به ایمن نگه داشتن پیچ کمک می کند. هنگامی که کلید وارد و چرخانده می شود، یک پیچ داخل سیلندر به طرفین حرکت می کند و به داخل چارچوب درب بیرون زده و آن را قفل می کند.


قفل چند کشو جانبی: این نوع قفل ها، در کابینت های 3 کشو نصب می شوند. هنگامی که کلید وارد و چرخانده می شود، میله قفلی که در قاب کناری کابینت نصب شده است به سمت بالا یا پایین حرکت می کند تا همه کشوها به طور همزمان قفل شوند. این قفل ها می توانند به عنوان یک قفل جایگزین برای کشوهای جداگانه کار کنند.
قفل دو درب: این قفل برای کابینت دو درب استفاده می شود. می توانید با یک بار چرخاندن کلید، دو درب کابینت را قفل کنید. قفل روی یک درب و صفحه ضربه ای روی درب دیگر نصب می شود. لوله با براکت و قلاب روی آن به قفل متصل می شود. هنگامی که کلید چرخانده شود، قلاب به قسمت های نگهدارنده در قاب کابینت نصب می شود.

قفل درب و کشو کابینت کلید دار: با انتخاب قفل کابینت کلیددار و قفل کشوی کابینت می توانید از اشیای قیمتی، داروها و اسناد مهم خود محافظت کنید. همچنین می توانید برای دور نگه داشتن کودکان از وسایل خطرناک، داروها و یا اشیای قیمتی از این قفل های کابینت استفاده نمایید. 
برای این کار شما به قفل های کابینت ضد کودک نیاز دارید اما اگر نمی خواهید درب های کابینت خود را سوراخ کنید می توانید از قفل هایی که بدون آسیب رساندن به سطح بیرونی کابینت ارائه می شوند استفاده نمایید.

قفل کابینت ترکیبی و بدون کلید: با قفل های ترکیبی درب کابینت و سیستم های قفل بدون کلید، به کابینت های خود امنیت بیشتری اضافه کنید. از این قفل ها همچنین می توان برای سالن های ورزشی، رختکن و اسپا استفاده شوند.

قفل درب کابینت شیشه ای: قفل های درب شیشه ای که در محیط های آموزشی و بهداشتی، ویترین های جایزه در مدارس، ایمن کردن اشیاء قیمتی و جلوگیری از دسترسی کودکان به اقلام شکننده کاربرد دارند و بسیار محبوب می باشند.


قفل های الکترونیکی یا هوشمند: قفل های الکترونیکی از صفحه کلید یا کارت خوان استفاده می کنند تا امکان دسترسی به کابینت یا کشو را فراهم کنند. آنها را می توان با چندین کد کاربری برنامه ریزی کرد و امنیت بیشتری نسبت به قفل های کلید سنتی ارائه می دهد.

قفل های ترکیبی: قفل های ترکیبی از صفحه کلید برای وارد کردن کد عددی قفل استفاده می کنند. آنها اغلب در محیط های با امنیت بالا استفاده می شوند.

قفل های کابینت مغناطیسی: قفل های مغناطیسی از یک کلید مغناطیسی برای باز و بسته کردن قفل استفاده می کنند. آنها معمولا در فروشگاه برای ایمن سازی ویترین ها استفاده می شوند.

چه معیار هایی را باید برای انتخاب و خرید قفل کابینت در نظر گرفت؟

میزان سطح امنیت بالا: برای محافظت از وسایل خود از قفلی اتفاده نمایید که از سطح امنیت بالا برخوردار است.

نوع کابینت یا کشو: بسته به نوع کابینت یا کشو خود سعی کنید قفل مورد نظر را خریداری نمایید زیرا قفل ها انواع مختلفی دارند.
سهولت در نصب قفل: نصب برخی از قفل های کابینت راحت تر از سایر قفل ها می باشند.
هزینه: قفل های کابینت می توانند از نظر قیمت متفاوت باشند، بنابراین هنگام انتخاب قفل، بودجه خود را در نظر بگیرید.
به طور کلی، قفل کابینت یک اقدام امنیتی مهم برای ایمن نگه داشتن اقلام ارزشمند و اطلاعات محرمانه است.